Historie

Historie Grand Prix PEPA začíná v roce 1978, kdy  oddíl kulturistiky Slavia Minerva Opava začal pořádat novou soutěž v kulturistice – Velká cena Opavy.

Jedinou přestávku v celé historii měla soutěž GP PEPA v roce 1980, kdy se soutěž neuskutečnila, protože člen pořadatelského týmu Stanislav Pešát byl na vojně.

V roce 1981 soutěž opět pokračuje svým třetím ročníkem. V roce 1990 přechází pořádání GP PEPA pod Fitness PEPA Opava, za stálého vedení Stanislavem Pešátem a jeho zkušeným týmem. Soutěž dostává název Grand Prix PEPA Opava.

Ze soutěže krajského formátu se postupně stala špičková evropská soutěž. Během těch mnoha let se na soutěži představilo mnoho mistrů Světa a Evropy – pozdějších profesionálů a samozřejmě plejáda nejlepších českých reprezentantů.  V letošním roce se 28. října 2023 uskuteční opět v nádherných prostorách Slezského divadla již 45. ročník GP PEPA Opava. Letos už po třetí se představí nejlepší profesionálové světa v GP PEPA IFBB ELITE PRO. Soutěž je pod záštitou Statutárního města Opavy a jejího Primátora Ing.Tomáše Navrátila. Mezinárodní soutěž se pořádá za výrazné podpory Města Opavy a Moravskoslezského kraje. 

Do Opavy opět přijedou špičkoví čeští a evropští borci v kulturistice a fitness. 

Svátek kulturistiky a fitness – 44. ročník Grand Prix PEPA Opava je připraven.